Метрологическое обеспечение

Метрологическое обеспечение является неотъемлемой составляющей как каждой строительной компании, так и всякого производства. При кровле и перекрытии крыши важной составляющей является точность результатов измерений, проводимых таким измерительным оборудованием, как нивелиры, теодолиты, уровни, линейки и рулетки. Своевременная метрологическая поверка и калибровка средств измерительной техники должна быть обеспечена метрологической службой предприятия или сторонней организацией, которая выполняет данную функцию согласно договора о метрологическом аутсорсинге.

Металочерепиця

Металочерепиця - це легка, міцній і зручна в експлуатації й монтажі покрівля, що виготовляється з оцинкованої сталі із двостороннім полімерним захисним покриттям. Зовнішнє покриття металочерепиці більше міцне й офарблюється в різні кольори. При виробництві металочерепиці використаються кілька захисних покриттів, що розрізняються по своїх властивостях, товщині й ціні.
Металочерепиця виготовляється на основі сталевого аркуша товщиною 0,4-0,7 мм різноманітних розцвічень із багатошаровим полімерним покриттям. Вона має форму близьку до класичної черепиці завдяки зробленій техніці виробництва, зберігаючи всі достоїнства металевої покрівлі. Аркуші стали покривають шаром цинку або сплаву алюмінію із цинком (алюмоцинк), а потім вони ґрунтуються, пасивуються й покривається захисним кольоровим шаром гнучкого, стійкого до деформацій полімеру, що охороняє сталь від корозії й забезпечує стійкість кольори.


  1. Покриття (поліестер, пурал / пластизол;
  2. Ґрунтовий шар;
  3. Шар хімічної обробки (пасиваційний шар);
  4. Шар оциковки;
  5. Сталь;
  6. Шар оциковки;
  7. Шар хімічної обробки (пасиваційний шар);
  8. Ґрунтовий шар;
  9. Колірний шар зворотного боку;
До позитивних якостей металочерепиці можна віднести гладкість поверхні, що забезпечує гарне стікання води й схід снігу, що допускає невеликі ухили; малу масу, що не вимагає посилених крокв і решетування; пожежебезпечність; легкість монтажу; екологічну чистоту; естетичний зовнішній вигляд. Монтаж металочерепиці провадиться в короткий термін, і подальше обслуговування покрівлі мінімально.
Металочерепицю можна виготовити довжиною до 7м, але звичайно використаються більше короткі аркуші, які зручніше перевозити, перевантажувати й монтувати на покрівлю. Для того щоб покрівля виглядала гарною і закінченою використаються різні добірні елементи - вони також мають практичне значення, захищаючи уразливі місця від дощу, вітри й сніги.
Металочерепиця - це недорогий, практичний покрівельний матеріал. Невелика вага 3,8-4,8 кг/м2 дозволяє заощадити на вартості як кроквяної конструкції, так і будови в цілому, адже важкі покрівлі висувають вимоги до міцності всього будинку, починаючи з фундаменту.
Виробництво металочерепиці засноване на останніх досягненнях в області хімії, захисту стали від корозії й нанесення покриттів на метал. Це складний технологічний процес, освоїти який під силу лише гігантам світовий металоіндустрії. Тільки після нанесення всіх шарів полімерного покриття матеріал піддається формуванню. От чому в першу чергу варто звертати увагу на виробника стали.
Термін служби металочерепиці дійсно великий: у країнах Скандинавії є будинку, покриті металочерепицею більше 40 років тому, коли вона тільки з'явилася, і технологія виробництва була далека від сучасної.
При механічному ушкодженні в процесі експлуатації аркуш металочерепиці легко замінити на інший або підфарбувати його.
З багатої розмаїтості відтінків металочерепиці завжди можна вибрати найбільш кращий і підходящий до кольорів саме вашого фасаду
Одне з достоїнств металочерепиці - багатий вибір квітів і профілів (малюнка). Самим популярним є малюнок, що імітує натуральну черепицю, тобто у вигляді лусочок або прилягаючий друг до друга плиток. Можливі й інші варіанти. При виборі кольорів майбутньої покрівлі ми рекомендуємо враховувати дизайн будинку, що оточує ландшафт й, головне, який кольорам Ви віддаєте перевагу.

Вибір металочерепиці

Виробники випускають металочерепицю з різними полімерними покриттями. Попередньо гарячооцинкована сталь пасивується й ґрунтується із двох сторін. Далі на нижню сторону наноситься шар захисного лаку, а на верхню - полімерне покриття.
Самим недорогим полімерним покриттям металочерепиці є поліестер на основі поліефірної фарби. Він ідеально підходить для жаркого й холодного клімату, однак у нього низька механічна стійкість. От чому важливо його не подряпати в процесі доставки й монтажних робіт.
Поліестер - в основі - поліефірна фарба із глянсовою поверхнею, товщина покриття 25 мкм, має гарну стійкість кольорів, підходить до будь-яким кліматичним умовам. Саме недороге із всіх покритті.
Матовий поліестер має всі переваги звичайного глянсового, але має більше приємний зовнішній вигляд за рахунок різнонаправленого відбиття світла від поверхні. Металочерепиця, покрита матовим поліестером виглядає набагато заможніше.
Пурал - універсальне глянсове покриття для клімату з більшим перепадом температур. Його механічна стійкість і товщина покриття набагато вище звичайного поліестера.
Пластизол - саме товсте покриття до 200 мкм. На його поверхні наносять тиснення, що імітує рельєф шкіри, штрихову насічку, завдяки чому дах, покритий металочерепицею "пластизол" не дає відблисків. Зашкодити це покриття дуже складно, але в пластизола найнижча верхня робоча температура.
ПВДФ - Глянсове покриття товщиною 27 мкм. Складається з полівінілдифторида (80%) і акрилу (20%), може мати кольори типу «металік». Саме довговічне покриття, практично не вицвітає, стійко до механічних ушкоджень й ультрафіолетового випромінювання, відмінно підходить для застосування в умовах агресивних середовищ, таких як, морське узбережжя. Покриття володіє самоомиваністю.

Зберігання металочерепиці

Правильне зберігання й обіг з аркушами поліпшують схоронність їхнього зовнішнього вигляду. Рекомендується зберігання аркушів на дерев'яних підкладках, покладених із кроком не більше 1 метрів і не менш 20 див від землі. Аркуші повинні бути покладені з нахилом для стікання води й із зазором між аркушами для циркуляції повітря. Аркуші металочерепиці мають певні геометричні розміри й при монтажі їх іноді доводиться підрізати, і чим складніше покрівля, тим частіше доводиться це робити.
Фактори, які можуть вплинути на термін служби покрівлі з металочерепиці, її естетичність і вартість.
Профілювання металочерепиці, що визначає зовнішній вигляд майбутньої покрівлі. Профіль впливає не тільки на дизайн, але й на технічні вимоги до монтажу, наприклад крок решетування. У більшості випадків металочерепиця імітує натуральну черепицю. Профіль може бути асиметричним або симетричним. Якість профілювання характеризує стикування аркушів на покрівлі. Деякі зразки вітчизняної й закордонної металочерепиці після монтажу залишають на покрівлі характерні смуги (стики), які видні під певним кутом. При виборі профілю попросите показати фотографії, щоб побачити, як буде виглядати цей матеріал на покрівлі, а ще краще попросити зістикувати 2-3 аркуша при Вас. Металочерепиця - це ще не вся покрівельна система, але від її прямо залежить естетичність і довговічність Вашого будинку. Приділите досить часу вибору матеріалу - адже жити в цьому будинку Вам і Вашій родині.